R Rozhovory & debaty

Matka Elišky spáchala sebevraždu. Schneider obvinil Rakušana

Analýza Jana Schneidera: od Macochy po NATO. Válka doma i venku nabírá na síle.

 V živém streamu na YouTube kanálu "Aby bylo jasno" proběhla pravidelná páteční diskuze s bezpečnostním analytikem Janem Schneiderem. Moderátorka Jana Bobošíková úvodem konstatovala, že se nacházíme ve válce a dění doma i ve světě nabírá rychlý spád. Nastínila několik aktuálních témat, která budou v průběhu pořadu rozebrána, včetně premiéra Fialy, ministryně obrany, pozůstalé matky po tragédii na univerzitě, zbrojovky, vojáka pod vlivem drog a situace na Ukrajině.

Smrt matky Elišky Šimůnkové a kritika ministra Rakušana

Prvním vážným tématem byla tragická smrt paní Šimůnkové, matky studentky Elišky, která zemřela při střelbě na Filozofické fakultě v roce 2023. Paní Šimůnková spáchala sebevraždu skokem do propasti Macocha a po smrti dcery se stala výrazným hlasem pozůstalých rodičů, přičemž ostře kritizovala ministra vnitra Víta Rakušana. Nevěřila oficiálním závěrům vyšetřování, v čemž nebyla sama.

Moderátorka se Jana Schneidera zeptala na důvěryhodnost vyšetřování, které podle oficiálních závěrů neshledalo zásadní pochybení, a dokonce vedlo k odměnám pro funkcionáře univerzity. Schneider se k odměnám funkcionářů raději nevyjadřoval. Ohledně policie uvedl, že se domnívá, že šlo spíše o souhru různých menších chyb než o jednu zásadní, která by mohla tragédii odvrátit.

Nicméně, zásadní chybou byl podle Schneidera přístup ministerstva vnitra, které se v celé záležitosti pohybovalo "jako slon v porcelánu". I když ministerstvo uvedlo věci, které mohly být pravdivé, jeho předchozí lži způsobily, že mu lidé neměli důvod věřit, což zpochybňovalo i možné pravdy a bránilo vysvětlení situace pozůstalým. Schneider navrhl politikům, aby se naučili "být důstojně z ticha", protože svými výroky škody spíše rozmnožují.

Smrt paní Šimůnkové jde evidentně na triko ministerstva kvůli jejich necitlivému postupu. Umění sdělit nepříjemnou skutečnost a vysvětlit ji veřejnosti je klíčové, aby se předešlo zostřování nálad a požadavkům na "oběti". Ministerstvo mělo podle Schneidera informovat veřejnost o postupu vyšetřování téměř v reálném čase, a to prostřednictvím odborníků, nikoli laiků snažících se zviditelnit.

Schneider zdůraznil, že celá tato sekundární tragédie jde za ministrem Rakušanem a jeho vyjádření, že i on je obětí, označil za naprosto nehorázné.

Dopis ministryně Černochové vojákům a kompetence vlády

Dalším tématem byl dopis ministryně obrany Jany Černochové, který nechala doručit každému vojákovi v armádě s cílem uklidnit rozhořčení ohledně plánovaného milionového náborového příspěvku pro nováčky. V dopise ministryně slibovala navíc 8 000 Kč měsíčně, lepší výzbroj a výstroj. Nicméně, záměr ministryně přidat vojákům 8 000 Kč nebyl vládou schválen.

Moderátorka se ptala, zda vláda vůbec kontroluje rozhodování o armádě a zda je schopna koordinace vzhledem k neustálým proklamacím o stavu "války". Schneider to vidí jako překlopení podobného problému nekompetentnosti vlády i do oblasti obrany. Ministři podle něj nevědí, co si pod dobrým vládnutím představit, chybí politická kultura i elementární kolegialita a vzájemně si "podrážejí nohy".

Ačkoli ministerstvo obrany má limity dané zákony a Ústavou (zabezpečení obranyschopnosti) a ministerstvem financí (kontrola výdajů), Schneider zpochybnil schopnost současné ministryně tento úřad vykonávat. Teoreticky připustil, že náčelník generálního štábu Karel Řehka může mít v něčem pravdu, protože sloužit pod takovou ministryní je "za trest". Schneider citoval J. D. Vance, který tvrdí, že žádné vnější ohrožení není větší než to, které máme v České republice kvůli nekompetentní vládě.

Voják pod vlivem pervitinu na letišti

Moderátorka připomněla kauzu z doby vlády Andreje Babiše, kdy byl ministrem obrany Lubomír Metnar, kdy ozbrojený voják pod vlivem pervitinu sloužil na strategickém vojenském letišti ve Kbelích, odkud odlétají vládní delegace. Během jeho služby z tohoto letiště odlétal i premiér Babiš.

Schneider tuto událost zlehčoval s tím, že pervitin je "drobnost" a že Wehrmacht na pervitinu dokonce rychle dobyl Francii, protože zvyšuje výkonnost a výdrž. Nicméně dodal, že jiné drogy mohou zastírat mysl a ovlivňovat rozhodování, což představuje větší nebezpečí, zejména s ohledem na rostoucí zbrojení. Upozornil, že užívání drog v armádách je často střeženým tajemstvím.

Tomio Okamura a referendum o vystoupení z NATO

Šéf SPD Tomio Okamura podpořil referendum o vystoupení České republiky z NATO, což je dlouhodobý program jeho strany, ale zároveň připustil, že by k němu asi nešel, protože v současné chvíli NATO nemá alternativu. Moderátorka se ptala na zodpovědnost slibovat něco, co politik nemá promyšlené.

Schneider naopak míní, že Okamura začal některé věci domýšlet. V souvislosti s možností odvolávání poslanců, o které hovořil s panem Blahinkou, zjistil, že u poměrného volebního systému to není jednoduché. Ohledně referenda o nejdůležitějších otázkách, kde spolek Svatopluk navrhuje 500 000 podpisů pro jeho vypsání, se Okamura zřejmě dostal do fáze, kdy si uvědomil, že by referendum mohlo rozhodnout o vystoupení z NATO nebo EU, čehož se možná zalekl.

Schneider se domnívá, že Okamura mohl mít na mysli setrvání v NATO "degollovským způsobem", tedy vystoupení z ozbrojené části a setrvání v politické, což by odpovídalo Washingtonské smlouvě, která zavazuje pouze k řešení sporů jednáním. Podle Schneidera neexistuje závazek členských států NATO vydávat určité procento HDP na zbrojení, jsou to jen "řeči z nějakejch summitů" a Česká republika není zavázána vynakládat ani korunu.

Schneider vnímá Okamurovo prohlášení jako zajímavý moment, kdy "školí" své voliče a ukazuje rozpor mezi proklamacemi a jejich důsledky. Poukázal na to, že vystoupení z EU by pro nás mohlo být zničující. Závěrem dodal, že nekritizuje Okamuru, protože to vnímá jako krok k domýšlení důsledků politických prohlášení, což je nezbytné.

Příjmy premiéra Fialy z Masarykovy univerzity

Premiér Petr Fiala si od října 2021 přivydělával na Masarykově univerzitě, kde vydělal zhruba milion Kč. Do prosince 2021 měl na univerzitě plný 40hodinový úvazek, a to i v době, kdy byl poslancem, předsedou ODS, lídrem koalice Spolu a skládal vládu. Poté úvazek zkrátil na pětinový (cca 8 hodin týdně) a vláda tvrdí, že své akademické povinnosti zvládá po večerech a víkendech.

Moderátorka připomněla, že podle premiéra Fialy jsme ve válce a země má potíže, ale on stíhá učit na vedlejšák. Schneider na to reagoval s ironickým vtipem o mladém advokátovi, který se dostane do nebe příliš brzy, přičemž svatý Petr vychází z jeho "výkazů práce".

Schneider se zajímal o kontrolní mechanismy na univerzitě a způsob vynakládání prostředků. Označil celou situaci za "neuvěřitelný binec" a vyjádřil domněnku, že Fiala možná tuší horší volební výsledek a drží si tak "sesli" na univerzitě, protože po tom, co předvedl, by byl jinak "v podstatě nezaměstnatelný". Schneider vyjádřil úctu ke vzdělání a univerzitám, ale toto konkrétní jednání premiéra označil za "diskreditující" a "hanbu".

Podivná IT zakázka Ministerstva práce a sociálních věcí

Ministerstvo práce a sociálních věcí vedené vicepremiérem Marianem Jurečkou uzavřelo podivnou IT zakázku za 13 milionů Kč s firmou, která má osobní vazby na vedení ministerstva. Smlouva byla zveřejněna v registru až poté, co se o ni začali zajímat novináři a ministerstvo neposkytlo jasné vysvětlení ohledně výběru firmy a zpětného vzniku smlouvy. Ministr Jurečka prostřednictvím mluvčí uvedl, že je to standardní a v souladu s pravidly transparentnosti.

Moderátorka to označila za "silnou kávu" a Schneider dodal, že firma dostala zakázek mnohem více a není jasné, o jakou firmu se jedná. Zpochybnil, zda by příbuzní a přátelé politicky exponovaných osob měli být vyloučeni z veřejných zakázek. Uvedl příklad z partnerského města Havlíčkova Brodu, kde bratr starosty se nesmí ucházet o městské zakázky.

Schneider zdůraznil, že pokud by firma vyhrála v regulérní soutěži a její nabídka by byla extrémně výhodná, tak by s tím neměl problém, i kdyby šlo o kamaráda ministra. Nicméně v tomto případě vyvstávají "obrovské pochybnosti" o tom, zda nejde o "šmé". Domnívá se, že by se tím mohla zabývat nová nejvyšší státní zástupkyně Marie Bradáčová.

Personální otřesy ve státní zbrojařské firmě Explozia

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela, za jehož resort spadá státní zbrojařská firma Explozia (klíčová pro výrobu střelného prachu), čelil mimořádnému personálnímu otřesu. Všichni tři členové dosavadního představenstva náhle skončili a novým předsedou se stal Tomáš Rubáček, manažer bez předchozích zkušeností v oboru, který přišel z firmy vyrábějící obrazové lišty. Ministr Síkela přiznal, že pana Rubáčka dlouhá léta zná a vyzval ho, aby se do výběrového řízení přihlásil.

Moderátorka se ptala, o čem svědčí taková rychlá personální výměna za člověka s vazbami na ministra a bez odborných zkušeností. Schneider se domnívá, že tato vláda cítí svůj konec a motivem těchto činů je "hrabání pod sebe", tedy snaha odklonit peníze pro sebe a své strany, protože jejich budoucnost je nejistá.

Explozia je extrémně citlivá záležitost a Schneider k tomu neměl mnoho informací. Nicméně rychlý odchod tří lidí a příchod nezkušeného člověka "zavání bezpečnostním rizikem". Ačkoli nechce nového předsedu urazit, zdůraznil, že člověk bez zkušeností v takto důležité firmě je znepokojivý.

Kandidatura Martiny Bednářové do poslanecké sněmovny

Bývalá učitelka Martina Bednářová, která opět čelí obžalobě z popírání ruských válečných zločinů na Ukrajině, potvrdila kandidaturu do Poslanecké sněmovny za hnutí Stačilo. K rozhodnutí ji přivedla nespokojenost s vládou, justicí a médii a způsob, jakým s ní bylo zacházeno. Chce prosazovat zdravý rozum, vlasteneckou výchovu, důraz na historické souvislosti a svobodu projevu.

Schneiderovo společenství Prag dlouhodobě paní Bednářovou podporuje a on sám vyjádřil obrovskou radost a těšení se na její projevy v poslanecké sněmovně. Jako učitelka má podle něj velmi pěkný a věcný projev s jasnou strukturou, což by mohlo přinést zlepšení do naší politické scény.

Martina Bednářová se stala určitým symbolem proti své vůli a Schneider si myslí, že ji neměli "naštvat". Věří, že bude platnou členkou, zejména ve školském výboru, kde je třeba "zarazit ten velice neblahý vývoj".

Ruský útok na Sumy na Ukrajině

Rusko zaútočilo na východoukrajinské město Sumy dvěma balistickými střelami, přičemž došlo ke značnému počtu obětí. Západní země útok označily za zvěrstvo a hovoří o něm jako o zámince pro další eskalaci války, zatímco existují i jiné interpretace.

Schneider, který se o Sumy pečlivě zajímal, uvedl, že válka je zvěrstvo a umísťování vojenských instalací do civilních oblastí je porušením mezinárodních konvencí. Podle informací, potvrzených i ukrajinskou stranou, se na místě útoku konala vojenská slavnost s vyznamenáváním, takže útok na soustředění velitelských kádrů byl "naprosto na místě" a způsobil protivníkovi velkou škodu. Ukrajinská strana tvrdí, že se vyznamenávaným nic nestalo, protože byli v bunkru, což Schneider zpochybnil s ohledem na přítomnost dětí, které tam měly zpívat.

Schneider přirovnal situaci Ruska k situaci Izraele v roce 2006, kdy Hizballáh střílel rakety z obytných čtvrtí. Uvedl, že i Hamas střílí z Gazy z civilních oblastí a lidé se stávají lidskými štíty. Chápe kritiku střelby na školy a nemocnice, ale nikdo z kritiků mu nebyl schopen odpovědět, co má druhá strana dělat, když je ostřelována z těchto míst.

Celé zvěrstvo je podle Schneidera způsobeno provokací Západu, která má kořeny v roce 2008, na což Rusko reaguje. Přirovnal to ke skrytému faulování v hokeji, kdy je trestána reakce, nikoli prvotní akce. Závěrem se vrátil k Sumám a zmínil protest starosty proti vojenské akci v obytné čtvrti, která mohla útok vyprovokovat.

Mírová jednání o Ukrajině a diplomatické kanály mezi Moskvou a Washingtonem

V Paříži proběhla jednání o mírovém řešení války na Ukrajině za účasti zástupců USA, Francie, Německa, Velké Británie a Ukrajiny. Po jednání zaznělo z francouzské strany, že příměří musí vycházet z reality a že řada území je okupována Ruskem, což by mohlo znamenat, že se Evropa smiřuje se ztrátou části ukrajinského území. Schneider si není jistý, jak vážně tyto výroky brát, a zda nejde pouze o "balónky" vypouštěné evropskými politiky, které označil za "ochotnické divadlo" na rozdíl od "profesionálního provokatéra" Trumpa.

Zásadní zprávou je, že ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a americký ministr Marco Rubio vedli oficiální telefonát a dohodli se na udržování přímého kontaktu, přičemž hovořili o jednáních v Paříži a dřívější schůzce Putina s americkým velvyslancem. Schneider to vnímá jako obrovský pokrok a možnost pro Rubia se od Lavrova poučit. Domnívá se, že by mohlo dojít k perspektivním závěrům, které nebudou "trhákem" pro novináře, ale budou představovat reálný pokrok.

Schneider nevěří americkým hrozbám o stažení se z mediátorské role, protože v tom případě by Amerika přišla o nerosty a další výhody. Skrytá jednání probíhají pomalu a "pěna" kolem v podobě prohlášení Macrona a dalších je nepodstatná.

Moskva vydala prohlášení, že je připravena spolupracovat na odstranění prvotních příčin ukrajinské krize. Schneider se domnívá, že Ukrajina by nemusela být vyňata z procesu, kdyby se chovala jinak, ale sama se "vyšachovala" tím, že poslechla Borise Johnsona a od té doby prohrává. Podle něj se jedná o dohodu "o nich bez nich", která by mohla směřovat k reálnému řešení, které nebude překvapivé, protože Rusové ho definovali od začátku jako demilitarizaci a denacifikaci.

Schneider citoval článek ukrajinské historičky v Kanadě, která se zamýšlí nad nutností nacistických insignií v boji proti Rusům a mluví o "banderizaci a šuchevizaci" jako o "moru", který je rozšířenější, než si Západ připouští, přičemž i Západ sám "hnědne". Ruský požadavek neutrality Ukrajiny považuje za návrat k tomu, co Ukrajina měla v ústavě a co nikdy neměla opustit, protože tím, že se nechala zlákat do NATO, začal celý problém.

Varování Kaji Kallasové ohledně oslav Dne vítězství v Moskvě

Bývalá estonská premiérka Kaja Kallasová varovala evropské lídry před účastí na oslavách 9. května v Moskvě, protože Rusko podle ní vede plnohodnotnou válku v Evropě.

Schneider toto varování označil za "velmi brutální nátlak" a Kallasovou za "naprosto nekompetentní osobu", která tam nikdy neměla být. Z historického hlediska by podle něj Pobaltí mělo být "ticho" s ohledem na svou roli za druhé světové války a nemělo by pronášet takové výroky, zejména ve spojení s pořádáním pochodů legie SS v Estonsku. Celou Evropskou komisi označil za "hnusnou".

Reagoval na slova Roberta Fica, který oznámil svou cestu do Moskvy a výroky Kallasové označil za vydírání, zdůraznil suverenitu Slovenska a potvrdil svou cestu. Schneider se domnívá, že evropští politici, kteří litují, že Kallasová nemá mechanismy, jak Fica potrestat, "nevědí, co mluví" a "pouští hubu na špacír". Označil je za "bandu zbabělců", kteří se schovávají ve skupině a proti Ficovi by si osobně nevystoupili, což připomíná znaky nacismu.

Varování před občanskou válkou v západní Evropě

Schneider se zastavil u článku britského profesora Betce, který varuje, že západní Evropa, zejména Velká Británie a Francie, nese znaky blížící se občanské války a že víra, že se to stát nemůže, je nebezpečný klam.

Schneider přiznal, že má z těchto varování "skoro děs", protože volební výsledky v Evropě jsou často "fifty fifty" a strany se podezírají z volebních podvodů, přičemž rétorika a napětí neustále eskalují. Vnímá to jako skutečné narůstání napětí a ztrátu trpělivosti lidí na jedné straně a agresivitu na straně druhé.

Zmínil případ aktivisty Obrany Foltýna, kde se objevují tendence fyzického napadání protivníků, připomínající jednotky SA ve 30. letech. Zdůraznil potřebu citlivosti k těmto náznakům a že "mírotvorci" by měli "přitvrdit" v rámci demokracie a využít všech prostředků na svou obranu dříve, než bude pozdě. Považuje podobné aktivity za "zkušební balónky", které testují, kam až je možné zajít v zastrašování soupeře.

Schneider poukázal na samoorganizující schopnost "zločinců" oproti neorganizovanosti "svobodomyslných lidí" a připomněl neschopnost levice se dohodnout ve 30. letech v Německu. Děsí se neschopnosti lidí překonat osobní spory kvůli většímu společnému problému. Závěrem vyjádřil bezradnost ohledně ochrany občanské společnosti před brutálním vyústěním těchto střetů, protože demokracie jako inteligentní řešení sporů zdá se ztrácet svou efektivitu.

Literární okénko Jana Schneidera

Na závěr pořadu Jan Schneider doporučil knihu Jamese Martina " Radosť, humor, smiech a ich miesto v duchovnom živote " ve slovenském překladu Juraje Kohuára. Vysvětlil, že po depresivní diskuzi a v době svátků sáhl po této knize, která rozebírá otázky humoru a veselosti v duchovním životě a proč bývají věřící často vážní. Zmínil svou vlastní knihu vtipů na židovský způsob a překvapivou podobnost židovského a jezuitského humoru. Přečetl jeden vtip na téma nepředmětnosti Boží. Doporučil knihu pro potřebu inteligentního humoru v dnešní době.

Dotazy diváků a odpovědi Jana Schneidera

Následovaly dotazy diváků. Jeden z nich se ptal na prudký nárůst poptávky Poláků po nemovitostech ve Španělsku kvůli strachu z války. Schneider se domnívá, že se jedná o velmi movité Poláky a že motivace nemusí souviset jen s válkou na Ukrajině, ale i s politickými změnami v Polsku.

Další divák se ptal, zda by Česká republika neměla udělat pořádek s neziskovými organizacemi podobně jako Slovensko zavedením transparentnosti. Schneider s tím souhlasí a uvedl, že bude volit stranu, která bude mít v programu zákon "FARA" o transparentnosti financování různých organizací. Zdůraznil, že nejde o nic dehonestujícího, ale o přiznání barvy, a že by se Česká televize s ohledem na svou spolupráci s americkou agenturou USAID měla také označovat jako "zahraniční agent".

Divák navrhl, aby Ukrajinci řekli, že chtějí nový stát s novou ústavou a vyhostili současný režim. Moderátorka doplnila otázku na pozici prezidenta Zelenského, který nechal prodloužit výjimečný stav. Schneider označil pozici Zelenského za "velmi slabou", o čemž svědčí i množící se informace o klesající popularitě v průzkumech. Situaci na Ukrajině označil za složitý spor oligarchů, který se za míru nedařilo řešit, a možná by válka mohla něčemu pomoci.

Jiný divák se ptal, zda ukrajinsko-ruský konflikt skončí do parlamentních voleb. Schneider si nemyslel, že se to Trumpovi podaří za 24 hodin, ale domnívá se, že by to mohlo být do podzimu. Kritizoval, že se stále mluví jen o příměří, přičemž cílem má být mír a odstranění příčin války.

Divačka se ptala, zda neselhala BIS a další tajné služby, když neupozornily na riziko nacismu a fašismu na Ukrajině. Schneider vysvětlil, že úkolem BIS je vnitřní bezpečnost, zatímco civilní rozvědka ÚZSI měla monitorovat zahraniční hrozby. Dodal, že i když zprávy existovaly, politici na ně nemuseli slyšet a Česká republika sama nemůže tento negativní vývoj změnit, ale může působit v rámci kontaktů zpravodajských služeb a diplomacie, kdyby na těchto postech byli vhodnější lidé.

Další dotaz směřoval k obnově Visegrádské čtyřky a loajalitě Polska. Schneider si myslí, že středoevropská spolupráce by měla být, ale nedomnívá se, že Poláci jsou loajálními členy a jedou si "na sebe". Navrhl, aby malé státy držely pospolu a v tomto kontextu vidí spíše spolupráci Slovenska a Rakouska místo Polska. Připomněl knihu George Friedmana z roku 2008, který předpověděl konflikt mezi Polskem a Tureckem, což považuje za projev jeho jasnozřivosti.

Divačka se ptala na účast moderátorky a Jana Schneidera na oslavách 80. výročí osvobození Československa. Moderátorka uvedla, že se zúčastní všech významných výročí. Schneider se chystá, pokud mu to dovolí zdravotní stav.

Divák se obával, zda by nebylo nebezpečné pustit Petra Fialu mezi studenty, zda by nenapáchal stejné škody jako na zemi. Schneider si myslí, že Fiala jako teoretik by možná tolik škody nenadělal, zvláště kdyby měl oponenty.

Poslední závažný dotaz směřoval k hrozící bídě v Evropské unii v důsledku zbrojení a následnému příchodu "spasitele". Schneider odpověděl, že tomuto dotazu rozumí a ano, čeká nás to, protože vývoj má určité zákonitosti a záleží, zda se tomu dokážeme vyhnout.

Po závěrečném přání pokojných Velikonoc znělo poděkování divákům a Janu Schneiderovi za účast v pořadu.

Celý rozhovor ke zhlédnuti zde

Nejčtenější zprávy

Poslední foto

Anketa

Referendum

Myslíte si, že by občané České republiky měli mít možnost rozhodnout v referendu i o zásadních otázkách jako je členství v EU nebo NATO?

Nebyla vybrána žádná odpověď. Zkuste to prosím znovu.
Vyberte prosím buď existující možnost nebo zadejte vlastní, ale ne obojí.
Vyberte prosím minimálně {0} odpověď(i).
Vyberte prosím maximálně {0} odpověď(i).
/ankety/referendum?task=poll.vote&format=json
12
radio
1
[{"id":50,"title":"Ano, lid\u00e9 maj\u00ed pr\u00e1vo rozhodovat i o tak d\u016fle\u017eit\u00fdch v\u011bcech.","votes":20,"type":"x","order":1,"pct":95.24,"resources":[]},{"id":51,"title":"Ano, ale jen pokud bude v\u00fdsledek pr\u00e1vn\u011b nez\u00e1vazn\u00fd.","votes":0,"type":"x","order":2,"pct":0,"resources":[]},{"id":52,"title":"Ne, takto slo\u017eit\u00e1 rozhodnut\u00ed by m\u011bla z\u016fstat na politic\u00edch.","votes":1,"type":"x","order":3,"pct":4.76,"resources":[]},{"id":53,"title":"Ne, ale referendum bych podpo\u0159il\/a u jin\u00fdch t\u00e9mat (nap\u0159. euro, migrace).","votes":0,"type":"x","order":4,"pct":0,"resources":[]},{"id":54,"title":"Nev\u00edm \/ nem\u00e1m jasn\u00fd n\u00e1zor.","votes":0,"type":"x","order":5,"pct":0,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] ["rgba(255,91,0,0.7)","rgba(74,192,242,0.7)","rgba(184,0,40,0.7)","rgba(238,246,108,0.7)","rgba(96,187,34,0.7)","rgba(185,106,154,0.7)","rgba(98,194,204,0.7)"] 350
bottom 200 Hlasy

Citát týdne

Katko, jsi velmi dobrá, také děkuji Rusku źe mi zachránili život, a vyhráli osvobodilî naš stat“

Zdenek Jurasek.

Článek: Události v Buči →

Kvízy

Poznáš pravdu od propagandy
Vyzkoušej si, jestli rozpoznáš fakta od propagandy. 10 otázek, vždy jen jedna správná odpověď. Na konci uvidíš, jak jsi na tom – a možná i trochu otevřeš oči.
Sliby vlády Petra Fialy: Poznáš, co nesplnili?
Vyzkoušej si, jak dobře znáš sliby vlády Petra Fialy. Které byly splněny, a které zapadly?

Novinky e-mailem

Zaujalo nás

Add one

KSČM TV logo

Nezávislé alternativní médium.
Dáváme prostor hlasům, které v mainstreamu nejsou slyšet.
Přinášíme skutečnosti, které jinde zůstávají skryté.

Email: info@kscm-tv.cz

Sociální sítě